Время 20:36  Дата 16.11.2019

Денісова домагається справедливих пенсій для держслужбовців


Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова підписала подання до Конституційного суду, в якому попросила визнати неконституційними положення, які обмежували права державних службовців на отримання справедливої пенсії


1 травня 2016 року в дію вступив закон України «Про державну службу». В ст. 90 цього закону передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється на загальних підставах. Лише держслужбовці, які на 1 травня 2016 року мали необхідний стаж, можуть отримувати пенсію на попередніх умовах. Це спричинює порушення прав для усіх інших чиновників, які виходять на пенсію.

Окрім цього, перерахунок розміру пенсій для цієї категорії громадян України останній раз проводився у 2008 році, а самі пенсії для таких держслужбовців не індексувались та не осучаснювались, попри те, що іншим категоріям пенсіонерів такі перерахунки здійснювали.

Уповноважена ВРУ з прав людини у поданні просить визнати неконституційними: 

∙ положення ст. 90, підпункту 1 пункту 2  розділу ІХ «Прикінцеві та перехідні положення ЗУ «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII;

∙ частини сьомої ст. 21 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07 червня 2001 року № 2493-ІІІ.

"Сподіваюся, що судді КСУ винесуть справедливе рішення стосовно поновлення соціальних прав держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування", - зазначила Денісова.

Зверніть увагу! Раніше Кабмін повідомив, що переведе виплати працівників органів держвлади у безготівкову форму
. В уряді очікують, що це допоможе економити приблизно 60 мільйонів гривень щороку.

Источник: ombudsman.gov.ua
Адрес новости: http://siteua.org/n/658339